8 ciekawych filmów „o gotowaniu”

Wielu fanów gotowania i ludzi związanych ze światem kulinarnym lubi obejrzeć sobie filmy „o gotowaniu„. Przygotowaliśmy listę 8 filmów związanych z tematyką „kulinarną” które warto obejrzeć dla chwili relaksu.

Oto kilka filmów o gotowaniu, które mogą Cię zainteresować:

  1. „Julie & Julia” (2009) – Film oparty na dwóch książkach kucharskich: „Julie & Julia” Julie Powell i „My Life in France” Julii Child. Opowiada historię Julie Powell, która postanawia przygotować wszystkie przepisy z książki kucharskiej Julii Child w ciągu roku.
  2. „Chef” (2014) – Film opowiada historię szefa kuchni, który po utracie pracy otwiera food trucka i wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, serwując pyszne dania.
  3. „Ratatuj” (2007) – Animowany film Disneya o szczurze, który marzy o karierze kucharza i pomaga młodemu kucharzowi w restauracji osiągnąć sukces.
  4. „Burnt” (2015) – Bradley Cooper wciela się w rolę znakomitego, ale autodestrukcyjnego szefa kuchni, który próbuje odbudować swoją reputację, otwierając nową restaurację.
  5. „Jiro Dreams of Sushi” (2011) – Dokumentalny film opowiada historię Jiro Ono, mistrza sushi i właściciela najbardziej uznanej sushi restauracji na świecie, Sukiyabashi Jiro.
  6. „The Hundred-Foot Journey” (2014) – Film opowiada historię konkurencji między indyjską rodziną prowadzącą restaurację a elegancką francuską restauracją znajdującą się naprzeciwko.
  7. „Tortilla Soup” (2001) – Film oparty na filmie „Eat Drink Man Woman”, opowiada historię starszego kucharza i jego trzech dorosłych córek, które próbują znaleźć miłość i spełnienie w życiu.
  8. „Eat Pray Love” (2010) – Oparty na bestsellerowej książce Elizabeth Gilbert, film opowiada o podróży po Italii, Indiach i Indonezji, w trakcie której główna bohaterka odkrywa swoją pasję do jedzenia, medytacji i miłości.

Te filmy oferują różnorodne perspektywy na temat gotowania i gastronomii, od komedii po dramaty i dokumenty.

Odnośnie możliwości obejrzenia ww. produkcji w internecie warto odwiedzić takie serwisy jak np. gdzieobejrzec.pl który oferuje informację o branży VOD.